KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13496004
nr 1349 6004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 58/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:07:21
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander